zmień język na polski choose language sprache auslesen
oferta | galeria | kontakt | faq | kamień naturalny
Co można znaleźć w naszej ofercie?
Do kogo kierujemy naszą ofertę?
Dlaczego właśnie my?
Gdzie można stosować nasze produkty?
Dlaczego warto stosować kamień w budownictwie?
Jaki kamień będzie najlepszy do...?
Dlaczego elewacja kamienna jest lepsza od tradycyjnej?
Jaki jest najlepszy kamień na elewację?
W jaki sposób można wykonać elewację?
Jakie są sposoby mocowania elewacji kamiennych?
Jaki kamień jest najlepszy na schody?
Czy kamień może się rozmrażać?
Jaki kamień zastosować w ogrodzie?
Jak zabezpieczyć wyroby z kamienia naturalnego przed zabrudzeniem i działaniem czynników atmosferycznych?


Co można znaleźć w naszej ofercie?
Nasza oferta zawiera szeroką gamę wyrobów z piaskowca a także z marmuru i granitu.
a) Kamień elewacyjny
b) Schody i posadzki
c) Blaty kuchenne i łazienkowe
d) Parapety
e) Obramowania okien i drzwi – portale
f) Kominki
g) Tralki, kolumny, balustrady
h) Kamień murowy
i) Architektura ogrodowa
j) Itd.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?
Liczymy na zainteresowanie firm projektowych, architektów znających walory kamienia, na firmy kamieniarskie i budowlane wykonujące zlecenia różnych inwestorów oraz do prywatnych osób budujących systemem gospodarczym.

Dlaczego właśnie my?
Nasza firma z długoletnią tradycją kamieniarską jest w stanie zrealizować praktycznie każde zamówienie. Mamy doświadczenie w obróbce różnego rodzaju kamienia. Dysponujemy odpowiednimi maszynami – trak do cięcia bloków, nowoczesna piła do formatowania, frezarka, szlifierki oraz odpowiednie frezy). Realizujemy najśmielsze wizje architektów.

Gdzie można stosować nasze produkty?
Nasze produkty mają różnorodne zastosowanie w budownictwie:
Na zewnątrz – elewacje budynków, schody, tarasy, tralki, balustrady, parapety, portale (obudowa okien), architektura ogrodowa (ławki, fontanny, murki, kapliczki, rzeźby ogrodowe, donice).
We wnętrzu: schody, posadzki, parapety, okładziny ścian, blaty kuchenne i łazienkowe, kominki, wazony.

Dlaczego warto stosować kamień w budownictwie?
Kamień naturalny oprócz walorów estetycznych posiada również dużą trwałość jest to inwestycja na długie lata. Warto zastosować kamień który wspaniale komponuje się w środowisku naturalnym, dobrze wygląda w tradycyjnych i nowoczesnych realizacjach budowlanych.

Jaki kamień będzie najlepszy do...?
Są różne rodzaje piaskowca. Chociaż wszystkie stosowane przez nas rodzaje kamienia spełniają polskie normy budowlane, niektóre z nich są twardsze i stosuje się je na schody i posadzki – np. piaskowiec Długopole, Brenna, Mucharz, Koniakowy i Remlinger Żółty oraz Sunrise i inne. Jeżeli chcemy uzyskać wyrób gładki polerowany (np. blat, parapet wewnętrzny) również zastosujemy piaskowiec twardy np. Długopole, Brenna, Mucharz, Sunrise, Koniakowy i Remlinger Żółty. Natomiast piaskowce o mniejszej twardości można z powodzeniem zastosować na elewacje, parapety, opaski frezowane, kominki i rzeźby ogrodowe. Oprócz wymienionych wyżej mogą tu mieć zastosowanie Wartowice, Czaple, Żeliszów, Rakowiczki i inne.

Dlaczego elewacja kamienna jest lepsza od tradycyjnej?
Elewacja kamienna jest lepsza gdyż jest bardziej estetyczna i trwalsza od tradycyjnej. Wyróżnia się korzystnie na tle pospolitych tynków swoją oryginalną formą.

Jaki jest najlepszy kamień na elewację?
Na elewację może być zastosowany każdy z wyżej wymienionych rodzajów piaskowca, jedynie należy wybrać odpowiednią kolorystykę kamienia dobraną do ogólnego wyglądu budynku. Do budynków o tynkach w kolorze od beżów po czerwienie stosujemy zwykle piaskowce w zbliżonej kolorystyce tj. Długopole, Wartowice, Żeliszów, Pustynna Czerwień, Żerkowice, Rakowicki, Sunrise, Koniakowy i Remlinger Żółty. Natomiast do budynków o kolorystyce szaro-popielatej lub z elementami szklanymi i aluminiowymi stosujemy najczęściej piaskowce Brenna i Mucharz.

W jaki sposób można wykonać elewację?
Elewacje można wykonać na różne sposoby. Można zastosować elementy różnych rozmiarów od dużych płyt do niewielkich elementów, kamień może mieć powierzchnię gładką, groszkowaną, łupaną lub płomieniowana. Mają też zastosowanie kombinacje różnych rodzajów faktur kamienia. Można wkomponować elementy ozdobne – frezowane lub rzeźbione w celu nadania budynkowi odpowiedniego charakteru czy stylu.

Jakie są sposoby mocowania elewacji kamiennych?
W zależności od tego, jakie elementy są użyte do wykonania elewacji, są też różne sposoby mocowania. Nowoczesnym sposobem mocowania na powierzchniach pionowych są nierdzewne kotwy lub ruszt. Są dwa rodzaje kotew: kotwy nośne i stabilizujące. Na kotwach nośnych utrzymywany jest cały ciężar kamienia. W zależności od wielkości i ciężaru kamienia i materiałów zastosowanych do budowy ściany stosuje się kotwy o różnych parametrach i wytrzymałości. Natomiast kotwy stabilizujące używane są tylko do utrzymania kamienia w pozycji pionowej. Ruszt stosuje się na ścianach nieprzystosowanych, pochyłych i nieregularnych.

Jaki kamień jest najlepszy na schody?
Bardzo dobrym materiałem na schody zewnętrzne jest twardy piaskowiec np. Długopole, Brenna, Mucharz, Sunrise, Koniakowy i Remlinger Żółty. Wykonane z tych materiałów schody są tańsze od granitowych i marmurowych a są ładne, trwałe i bezpieczne, ponieważ piaskowiec szlifowany nie jest śliski. Polerowany granit nie jest wskazany na schody zewnętrzne. Piaskowce te są również odpowiednie na schody wewnętrzne (do zastosowania wewnątrz budynku piaskowce mogą być polerowane).

Czy kamień może się rozmrażać?
Piaskowce stosowane w naszej firmie spełniają wymogi mrozoodporności. Kamieniołomy są zobowiązane do przeprowadzenia badań technicznych kamienia. Przedstawione wyżej badania poszczególnych rodzajów piaskowców pokazują ich parametry.

Jaki kamień zastosować w ogrodzie?
W ogrodzie najlepiej prezentuje się piaskowiec. Nie jest twardy i ostry jak granit, ma naturalną kolorystykę, dobrze komponuje się z zielenią. Mogą to być elementy – kamień odpadowy, łupany, dzik lub formy bardziej wyrafinowane. Można go użyć do budowy ścieżek, murków, ławek. Można wykonać z piaskowca kominki ogrodowe, fontanny, donice. Można ustawić wśród zieleni rzeźby z piaskowca.

Jak zabezpieczyć wyroby z kamienia naturalnego przed zabrudzeniem i działaniem czynników atmosferycznych?
Wyroby z kamienia oczyszczone i suche należy zaimpregnować. Stosujemy preparaty hydrofobowe, które zabezpieczają kamień przed wilgocią, tłuszczami oraz innymi plamami.
Copyright 2006 IMPALA
Zakład Kamieniarsko-Handlowy
Ilość odwiedzin: 3499
ul. Lwowska 107, 34-100 Wadowice
tel.+48 (33) 823 37 88, kom. 883 094 288
fax 33 823 37 18