pl

Kamień naturalnyKamień naturalny
od wieków jest wykorzystywany w budownictwie. W dzisiejszych czasach, kiedy elektronika i technika wdzierają się w strukturę domów, surowce naturalne – w tym kamień równoważą ich negatywne działanie. Są receptą na zharmonizowanie poprawienie jakości funkcjonowania naszych domów, miejsc pracy i wypoczynku. Kamień znów stał się najszlachetniejszym i najbardziej monumentalnym materiałem. W kontakcie ze szkłem, aluminium i betonem tworzy on pełną gamę współczesnych tworzyw.

Granity i kwarcyty

Granit – skała magmowa o budowie jawnokrystalicznej, materiał wytrzymały i kwasoodporny o bogatej kolorystyce. Bardzo często używany w budownictwie. Wykorzystujemy płyty o powierzchni polerowanej, płomieniowanej (chropowatej), szczotkowanej matowej (satyna). Używany zarówno we wnętrzach jak również na zewnątrz budynków.

Kwarcyt – skała powstała z piaskowca i mułowca, bardzo odporny, twardy , wytrzymały i ogniotrwały. Doskonały zamiennik granitu.

Marmury i wapienie

Marmur – skała metamorficzna powstała przez przekształcenie wapieni i dolomitów. Ma charakterystyczne użylenie, różne odcienie kolorystyczne. Mniej wytrzymały od granitu, do zastosowania raczej we wnętrzu. Popularny kamień wykładzinowy i dekoracyjny.

Wapień – skała osadowa (chemogeniczna lub organogeniczna) zbudowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w postaci kalcytu. Podobne właściwości do marmuru.

Trawertyn

Trawertyn (martwica wapienna, źródleniec[1], tuf wapienny[2]) – porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu i aragonitu. Odmiana martwicy wapiennej.

Koloru zwykle białego, często z żółtymi lub czerwonymi uwarstwieniami. Wyglądem zbliżony do marmuru, ale bardziej porowaty i wykazujący większą miękkość[3]. W martwicach często występują szczątki roślin i zwierząt. Przyczyną powstawania jest ubytek dwutlenku węgla z roztworu, co następuje najczęściej na skutek spadku ciśnienia związanego z wypływem wód podziemnych na powierzchnię, asymilacji przez rośliny lub dyfuzji do atmosfery wynikającej z intensywnego ruchu wody. Ubytek dwutlenku węgla powoduje wytrącenie się węglanu wapnia

Piaskowiec

Piaskowiec jest to drobnoziarnista skała osadowa o różnej twardości i kolorystyce. Popularny jest jako kamień elewacyjny do budowy ogrodzeń, schodów, tarasów. Nasza firma realizuje rozmaite inwestycje budowlane. Wykorzystujemy piaskowiec w wielu odcieniach kolorystycznych wydobywany w różnych rejonach Polski, a także piaskowiec zagraniczny. Jest to surowiec tańszy od granitu i marmuru, łatwiej poddający się obróbce i bardziej naturalny. Kamień sprowadzamy w blokach, następnie tniemy trakiem na odpowiedniej grubości płyty, wycinamy odpowiednie elementy, szlifujemy i frezujemy. Są wykorzystywane elementy „surowe” po traku, szlifowane, polerowane, płomieniowane, groszkowane lub łupane. Wykorzystujemy również bardziej ozdobne formy frezowane i rzeźbione. Elementy budowlane są fachowo montowane (płyty elewacyjne na odpowiednich kotwach) oraz impregnowane odpowiednimi środkami zabezpieczającymi. Wyroby z piaskowca spełniają wymogi polskich norm budowlanych.

Onyks

Onyks – minerał, odmiana chalcedonu o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i czarnej. Nazwa pochodzi z greckiego όνυξ i oznacza pazur (paznokieć, racica): nawiązuje do twardości, wyglądu i ostrych krawędzi tego minerału. Biało-czarny onyks jest często nazywany zwyczajnym, arabskim lub czarnym. Onyks występuje również w kolorze zielonym i białym.

Konglomerat kwarcowy

Konglomerat kwarcowy - to połączenie zmielonego kamienia kwarcowego z żywicą, niezwykle odporny i trwały. Idealny materiał na blaty kuchenne.

Konglomerat marmurowy

Konglomerat marmurowy - jest połączeniem kruszywa marmurowego z żywicą poliestrową. Stosowany chętnie przy kykończaniu wnętrz.

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe - są mieszanką naturalnych minerałów które są prasowane i utwardzane w piecach hybrydowych. To bardzo cienkie płyty (od 3mm) ale niezwykle wytrzymałe. Mają zastosowanie w wyposażeniu wnętrz a także na zewnątrz.

IMPALA S.C. ZAKŁAD KAMIENIARSKO-HANDLOWY
Małgorzata, Bartłomiej Brańka
ul. Lwowska 107, 34-100 Wadowice

Skontaktuj się z Nami: 883 094 288
do góry